matlabak.ir

کد خبر: ۷۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰ - 01 June 2017
فوت و فن اتو کردن لباس... مشکلات اتو کردن و راه حل ... اتو کردن انواع پارچه .... تمیز کردن اتو... ترفند های خانه داری

 

9 اشتباه رایج اتو کردن

 


 

 

اتو کردن هم تکنیک های خاص خودش را دارد. اغلب افراد حتی کسانی که شغلشان اتو کردن است است یک سری اشتباهات را در اتو کردن تکرار می کنند که اگر این اشتباهات را رفع کنند خیلی راحت تر و حرفه ای تر اتو خواهند کرد.

 

پارچه های بیش از حد خشک

 

یکی از باورهای غلط اتو کردن این است که که  اول از همه باید چروک های لباس را با آبپاش اتو اسپری کرد. این کار پارچه را نرم و مرطوب می کند و وقتی اتو کنید چروک ها خیلی راحت باز می شوند. اما به جای آب پاشیدن باید از دکمه بخار استفاده کنید.

 

 لباس های ظریف

 

همچنین می گویند چون اتو زود گرم می شود و دیر سرد می شود، باید از پارچه هایی که به کمترین دما نیاز دارند شروع کرد مثل پلی استر و ابریشم و در مراحل بعدی کتان و لینن را باید اتو کرد. دقیقا باید برعکس انجام دهید چون با این کار احتمال سوختن پارچه ها وجود دارد.

 

 تنظیم دمای اتو

 

اگر پوشاک از ترکیبی از الیاف ساخته شده باشد دمای اتو را روی درجه مخصوص الیاف حساس بگذارید. با این کار مشکلی برای پارچه پیش نمی آید.

 

استفاده از آب شیر

 

اتوهای امروزی خیلی بهتر از اتوهای قدیمی آب را برای اتو کردن آماده می کنند. فقط در شرایطی که آب منطقه تان خیلی املاح دارد از آب مقطر استفاده کنید . در چنین شرایطی 50/50 از آب مقطر و آب شیر استفاده کنید.

 

تمیز کردن اتو

 

برخی بر این باورند که اتو را نباید اتو کرد اما چون بعد از مدتی اتو کردن سطح اتو را فیبرهای ذوب شده می پوشاند و جرم می گیرد همین باعث می شود پارچه لباستان لک شود. وقتی که اتو سرد است ، کف اتو را با جوش شیرین تمیز کنید.

 

ذخیره  آب در اتو

 

همیشه قبل از اینکه اتو را کنار بگذارید مخزنش را خالی کنید به خصوص اگر کف اتو روی زمین است. با این کار آّب اضافی به بخش های داخلی اتو نشت نمی کند و کف اتو سیاه و کثیف نمی شود.

 

 میز اتوی نامناسب

 


 

 

خبر خوش اینکه به تازگی جدیدا میز اتو های چرخشی آمده اند که اتو کردن را خیلی راحت کرده اند. فقط کافی ست یک پیراهن را به تن میز اتو کنید و با چرخاندن میز هر دو طرف آن را اتو کنید! برای لباس های کوچک تر می توانید از این میزها مثل میز اتوهای معمولی استفاده کنید.

 

اتو کردن پارچه های کشی

 

این پارچه ها اتو کردنشان سخت است، برای بهترین نتیجه پارچه را به آرامی بکشید. برای پارچه های ضخیم تر که بخار اتو به آن ها نفوذ نمی کند هم داخل و هم بیرون پارچه را اتو کنید.

 

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها