matlabak.ir

کد خبر: ۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲ - 11 June 2017
بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی در ماه رمضان ...نوشیدنی مخصوص روزه داران نوشیدنی برای رفع تشنگی, رفع تشنگی روزه داران

جلوگیری از گرمازدگی و رفع تشنگی روزه داران با این نوشیدنی خوش عطر !!

 

 


 

یکی از نوشیدنی هایی است که از گرما زدگی جلو گیری میکند و برای رفع عطش روزه داران بسیار مفید است.

 

 

مواد لازم :

 

آب

خاکشیر

شکر

گلاب

یخ

 

طرز تهیه شربت خاکشیر :

 

سخت ترین بخش تهیه شربت خاکشیر شستن آن است بدلیل آنکه ریگ زیادی داخل آن وجود دارد و ریگ شور کردن آن کمی زمان و حوصله میخواهد . پیشنهاد میکنیم که مقدار مصرفی  چند روز خود را در یک مرتبه بشویید تا  هر روز نیازی به شستن آنها و صرف زمان زیاد نداشته باشید.

 

طریقه ی شستن به این صورت است که دو ظرف پلاستیکی بردارید ( ظرف های پلاستیکی بیشتر دانه های شن را در خود نگه میدارد و ته نشین میکند ) سپس خاکشیر را داخل یکی از ظرف ها ریخته و روی آن آب سرد بریزید و به ظرف دیگر انتقال داده و آبش را تخلیه کنید ، چندین مرتبه این کار را تکرار کنید تا دیگر ذره ی شنی داخلش باقی نماند ، زمانیکه سطح آب کاملا زلال شد و هنگام انتقال هم کف ظرف هیچ ذره ی شنی باقی نماند یعنی خاکشیر شما کاملا ریگ شور شده و آماده ی مصرف است.

 

مقدار اضافه کردن مواد دیگر به خاکشیر سلیقه ایست بعضی ها ترجیح میدهند شربت را شیرین تر نوش جان کنند شکر بیشتری اضافه میکنند و یا بعضی ها طعم و عطر گلاب را نمی پسندند میتوانند آنرا حذف کنند در هر صورت بعد از شستن خاکشیر با اضافه کردن مواد ذکرشده میتوانید شربت را نوش جان بفرمایید.

 

اضافه کردن مقداری آبلیمو هم طعم بسیار لذیذ و دلچسبی به شربت خاکشیر شما میدهد اگر شکر در آب حل نشد و ته نشین میشد میتوانید آنرا در مقدار کمی آب داغ حل کرده و بعد به مواد اضافه فرمایید.

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها