matlabak.ir

کد خبر: ۸۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸ - 06 July 2017
شیوه های حذف کلر از آب آشامیدن و روش های از بین بردن کلر موجود در آب شرب و نحوه حذف کلر

شیوه های حذف کلر آب !

 


 

میدانیم که حداکثر مقدار مجاز کلر باقیمانده در اب را حدود 0.8 _ 0.4 عنوان کرده اند، البته جهت مصارف آشامیدنی باید در نقطه مصرف کلر باقیمانده را حتما حذف کرد.

 

 

مضرات کلر باقیمانده درآب در مقادير بيش از حد مجاز:

 

 1- خاصیت سرطانزایی

 

 2- حاسیت های پوستی

 

3- مشکلات مغزی و عصبی

 

4- ریزش و ضعیف شدن و سفید شدن موها

 

5- کوتاهی عمر و پیری زودرس

 

6- ابتلا به برخی بیماریها و...

 

 

نحوه حذف خانگی کلر جهت آشامیدن

 

1 -  به ازای هر یک و نیم لیتر آب ( معادل یک شیشه خانواده ) حدود 4 قطره آب لیمو در آب بریزید ،این مقدار آب لیمو بدون ایجاد طعم و بو در عرض چند ثانیه کلر آب را حذف میکند.

 

 2 - روشی دیگر برای حذف کلر ، قرار دادن آب در فضای آزاد می باشد که به این طریق کلر با هوا ترکیب شده و از بین می رود در نتیجه کلر از آّب حذف می شود در این شیوه برای مدتی بسته به حجم آن باید آب را در محیط قرار داد.

 

مقداری آب را در ظروف در باز ریخته در هوای آزاد بماند بعد از حدود سه ساعت کلر آن از بین میرود.هر چه ورود و چرخش هوا در آب بیشتر باشد موثرتر است.

 

 

نکات قابل توجه :

 

 جوشاندن میتواند مقداری کلر را کاهش دهد اما آنرا حذف نمیکند . بهتر است بعد از کلر زدایی آب را بجوشانید تا تصفیه شود. توصیه می شود در همه شهرها روش دوم را برای آب خوراکی استفاده نمایید.

 

بعد از استحمام هم مقداری آب را که کلر آنرا حذف کرده اید روی موها و بدن خود بریزید این کار باعث شسته شدن کلر از روی بدن و موها شده تا حدی به کم شدن ریزش موها و سلامت پوست کمک میکند.

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها