matlabak.ir

کد خبر: ۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳ - 08 August 2017
نکته ای که در این تزئین وجود دارد این است که اگر برش های خیار کمی کلفت یا به حد کافی نازک نباشد در رول کردن برش ها با مشکل برخورد خواهید کرد. پس تا جایی که می توانید برش ها را با دست یا دستگاه نازک برش بزنید.

 

سه راه آسان و ساده برای تزئین خیار/ تزئین سالاد / آموزش سفره آرایی و میوه آرایی

 

 

در اکثر سالاد ها و دورچین ها از خیار می توان استفاده کرد. امروزه دورچین های غذایی زیادی مشاهده می کنیم که با خیار و سایر سبزیجات آماده شده اند. دورچین و تزئینات مربوط به آن به زیبایی ظرف سرو غذا و سالاد کمک زیادی می کند.

 

روش هایی که در این آموزش سایت خانومانه برای شما شرح خواهیم داد سه روش بسیار آسان و در عین حال خلاقانه می باشد که هرکسی به راحتی می تواند آن را انجام دهد و پروژه سخت و پیچیده ای نیست.

 

روش اول برش های خیار همراه هویج می باشد که یک روش متفاوت برای تزئین برش های خیار برای سرو سالاد یا دورچین است. در نگاه اول شاید کسی به راحتی متوجه چگونگی انجام کار نشود ولی این کار با یک ترفند ساده به راحتی امکان پذیر می باشد.

 

این روش را برای مهمانی ها و سرو سالاد و یا دورچین غذا استفاده کنید و مهمان های خود را شگفت زده کنید! برخلاف تصوری که خیلی ها دارند این روش بسیار آسان است. تنها کافیست یک بار از این روش برای تزئینات غذایی خود استفاده کنید، بی شک در آینده بارها و بارها آن را به کار خواهید برد. برای این منظور احتیاج به لوله ای پلاستیکی یا فلزی به قطر تقریبی یک تا یک و نیم سانت داریم. به دور و اطراف خود نگاه کنید حتما چنین چیزی را خواهید یافت. آن را به خوبی شسته و تمیز کنید و برای این منظور کنار بگذارید.

 

برای هر سه تزئینی که در این مطلب برای شما خواهیم گفت بایستی از خیار سالادی استفاده شود. دو طرف خیار را به صورت صاف برش زده و لوله مورد نظر را داخل خیار وارد و از سمت دیگر آن را خارج کنید. فضای ایجاد شده داخل خیار را باید با هویج پر کنید. هویج باریک و درازی را انتخاب کرده و آن را به صورتی باریک کنید که داخل فضای ایجاد شده بتواند قرار بگیرد. بعد از قرار دادن هویج داخل آن فضا، خیار را به صورت ساده برش بزنید

 

روش دوم تزئین خیار به صورت مارپیچ یا فنری می باشد. برای این کار وسیله هایی هم به بازار آمده ولی با یک ترفند ساده بدون استفاده از وسیله خاصی شما می توانید این کار را در خانه به راحتی انجام دهید.

 

برای این کار سر و ته خیار را به صورت صاف برش زده و یک سیخ چوبی را از قسمت وسط خیار رد کنید، سپس با یک چاقوی تیز به صورت چرخشی دور تا دور خیار را برش بزنید به طوریکه خیار تکه تکه نشود. دیدن فیلم آموزشی انتهای مطلب برای این کار به شما کمک خواهد کرد درک بهتری از این برش داشته باشید. در آخر سیخ چوبی را از داخل خیار خارج کرده و خیار فنری را برای تزئین استفاده کنید. استفاده از این روش برای دور ظرف سالاد بسیار زیبا و متفاوت خواهد بود.

 

 

 

 

روش سوم درست کردن گل با استفاده از برش های خیار است. برای این منظور ابتدا خیار را به صورت خیلی نازک برش زده، سپس برش ها را در یک خط مستقیم کنار هم قرار داده به طوریکه قسمتی از هر برش روی برش قبلی قرار گیرد. سپس از یک طرف شروع به رول کردن برش ها کنید. در انتها رول را به دو قسمت تقسیم کنید و گل خیار درست شده را از قسمت صاف برش زده روی سطح کار قرار دهید.

 

نکته ای که در این تزئین وجود دارد این است که اگر برش های خیار کمی کلفت یا به حد کافی نازک نباشد در رول کردن برش ها با مشکل برخورد خواهید کرد. پس تا جایی که می توانید برش ها را با دست یا دستگاه نازک برش بزنید.

 

نکته دیگر اینکه از تعداد خیلی زیاد برش استفاده نکنید. در این آموزش از ۱۴ عدد برش خیار برای درست کردن گل استفاده شده که تعداد مناسبی به نظر می رسد چون استفاده از تعداد زیادی برش باعث سخت تر جمع شدن گلبرگ ها و نامنظم شدن آن ها می شود.

 

گزارش تصویری
آخرین ویدیوها
حاشیه ها