آقایان قبل از اینکه کراوات بخرید حتما بخوانید !!

 

آقایان قبل از اینکه کراوات بخرید حتما بخوانید !!

 

 


 

 

اگر جزء آن دسته آقایانی هستید که به کراوات اهمیت چندانی نمی دهید باید بگوییم که یک کراوات خوب هرگز نمی تواند شما را خوشتیپ و جذاب نشان ندهد پس یادتان باشد کراوات یک اکسسوری مهم برای تیپ آقایان خصوصا آقای داماد است. حالا این سوال ذهن ما را مشغول می کند که چگونه می توان یک کراوات عالی خرید؟ جنس خوب را چگونه تشخیص بدهیم ؟ کروات را چگونه با لباس ست کرد ؟ با ما دراین مطلب همراه باشید تا اصول و نکاتی که باید هنگام خریدن کراوات به آن دقت کنید را با شما درمیان بگذاریم.

 

 

 

از جنس کراوات ها چه می دانید؟

 

اصولا کراوات ها در سه نوع جنس متفاوت ؛ نخی ، ابریشمی و پشمی وجود دارند. اول از هرچیزی بگویم اگر در قسمت جنس کراوات کلمه " the mix " نوشته شده آن را بدون معطلی کنار بگذارید ، چرا هم نداره. از بین جنس هایی که بالا گفتیم یکی را انتخاب کنید البته ناگفته نماند ابریشم ازآن دو بهتر و گران تراست.

اگر جنس ابریشم را انتخاب کردید و متوجه شدید که کراوات نرم و انعطاف پذیر نیست و هنگام پوشیدن سخت بودن آن را حس نمی کنید بدون هیچ فکری مطمن باشید که ابریشم نیست و تقلبی در کاراست.

خوب است بدانید کراوات ابریشم شکلش را به خوبی حفظ می کند و سبک و بادوام است واما از مشکلات کراوات های نخی می توان به چروک بیش از حد آنها اشاره کرد.

 

 


 

 

 

حالا برویم سراغ دوخت کراوات ؟

 

اول ازهمه لایه های ( پانل های)  کراوات را چک کنید ، توجه کنید یک کراوات خوب باید از سه لایه بهم دوخته شده تشکیل شده باشد نه دولایه .

فرم و حجم کراوات به آستر و تودوزی کراوات بستگی دارد، پس توجه کنید که کراوات تا انتهای نوک آن آستردوزی شده باشد. اگر درصد بالایی ابریشم داشته باشد مسلما عالی تر است. کراواتی با طول و عرض مناسب انتخاب کنید. این کار به اندازه اندام شما بستگی دارد ؛ اصول و قوانین آن را برای شما در زیر عکس آورده ایم.

 

 


 

 

 

طول و عرض را جدی بگیرید :

 

طول و عرض کراوات بستگی به اندام شما دارد. آقایان چاق کراوات پهن تر بپوشند کسانی که لاغر هستند کراوات باریک تر بپوشند این نکته مهم را حتما رعایت کنید تا وقتی کراوات می پوشید تیپ شما مسخره نشود. حالا اگر نه چاق هستید و نه لاغر باید چکار بکنید ؟

افرادی که متوسط هستند بهتراست کراواتی با پهنای متوسط حدودا 8 سانت انتخاب کنند. برهمین اساس آقایان لاغر بهتراست کراوات 7 سانتی و کسانی که چاق هستند باید کراواتشان بیشتر از 8 سانت باشد.

وقتی مشکل عرض کراوات حل شد می رویم سراغ طول آن ، باید بگوییم آقایان قد کوتاه و متوسط دور کراوات با طول 145 – 150 سانتی خط بکشند زیرا فقط برای افراد قد بلند مناسب هستند . قانون طول کراوات می گویید که بهتر است وقتی که کراوات می پوشید انتهای آن دقیقا تا روی کمربند شما باشد. نه کمتر نه بیشتر !!

 

  

 

و اما نکته مهم تر طرح و رنگ کراوات :

 

اگر می خواهید به مجلس رسمی بروید پس بهتر است از کراوات هایی با رنگ های تیره و طرح کمتر به عبارت دیگر ساده انتخاب کنید.طرحی را انتخاب کنید که با پیراهن شما یک هارمونی داشته باشد به عنوان مثال یک  کراواتی که راه‌های برجسته و مشخصی دارد درخور یک پیراهن راه راه ظریف است.

 

 


 

 

 

و در آخر می رسیم به بحث ست کردن کراوات با پیراهن :

 

ست کردن پیراهن و کراوات اصلا کار سختی نیست ما به شما کمک می کنیم فقط باید کمی دقت کنید.

اول از همه بگوییم که در ست کردن از طرح های یکسان استفاده نکنید به عبارت دیگر طرح پیراهن و کراوات یکی نباشد تا هرج و مرج ایجاد نشود و وقتی در آینه به خود نگاه کردید حس نکنید که تیپ شما غیرعادی است.

 

دقت کنید که رنگ کراوات شما تیره تر از پیراهن شما باشد. فقط دریک صورت می توانید روشن تر از پیراهن خود کراوات بپوشید آن هم زمانی که رنگ و طرحش به گونه ای باشد که بتواند تضاد ایجاد کند، زیرا می خواهیم کاری کنیم که تیپ شما به چشم بیاید نه اینکه شبیه دلقک ها بشوید.

برای مثال اگر پیراهن مشکی پوشیده‌اید، هر کراواتی به غیر از مشکی را می‌توانید با آن ست کنید. کروات قرمز با پیراهن سفید تضاد خوبی را ایجاد می‌کند.

پیراهن آبی روشن ‌را باید با کراواتی که رنگ زمینه‌ی آن آبی تیره باشد.

اگر می‌خواهید از کراوات طرح‌دار استفاده کنید، کراواتی را که طرح آن با طرح پیراهن یکی است، انتخاب نکنید. برای کراوات‌های طرح‌دار، رنگ‌ها و طرح‌هایی را انتخاب کنید که شبیه به پیراهن‌‌تان باشد.

 

 

 


 

 

 

نکاتی  که گفتنش خالی از لطف نیست :

 

1 **  یک نخ شل در پشت کراوات، زیر دو لبه به هم متصل شده خواهید یافت که به آن به کوک نامرئی کراوات گفته می شود. :  دقت کنید ، کراواتی که به خوبی تهیه شده باشد، زمانی که این کوک نامرئی را بکشید، باعث می شود تا کراوات جمع بشود و چین بخورد.

 

2 **  سرکراوات را بگیرید و آن را آویزان نگه دارید و سپس با دقت به آن نگاه کنید اگر که تاب و یا پیچ خورده است مطمن شوید که برش آن مشکل دارد.

 

 


 

 

 

سخن نویسنده :

زهرا.ا :

آقایان محترم کراواتی که می‌بندید، علاوه بر اینکه تکمیل کننده پوشش شما است درباره شخصیت شما خیلی چیزها را لو خواهد داد پس حتما نکات بالا را رعایت کنید.

حالا نگاهی به کراوات‌هایی که تا به حال زده‌اید بیندازید و بگویید چند تای آن‌ها را کنار می‌گذارید؟

 

 

 

مطالب مرتبط زیر را از دست ندهید :

آقایان در مراسم خواستگاری چی بپوشند تا به اوج خوشتیپی برسند ؟

آموزش تا زدن پوشت ( دستمال جیبی ) کت و شلوار ویژه آقایان شیک پوش

چه رنگی را برای کت و شلوار دامادی خود انتخاب کنیم؟